Menu
Ungdom - 2 mands holdturnering - resultater og billeder



 

2 mands ekstraturnering Pulje A

Vis alle kampe
Topliste
  Hold Kampe Vundne Uafgjorte Tabte Score Point
1 Triton 1 6 6 0 0 22-8 12
2 Triton 2 6 5 0 1 22-8 10
3 TTIF 1 6 3 0 3 15-15 6
4 BBB 1 6 2 0 4 14-16 4
5 Årslev 1 6 2 0 4 13-17 4
6 Næsby 1 6 2 0 4 10-20 4
7 BBB 3 6 1 0 5 9-21 2

 

 

Vindere af Ungdom A: Martin Rasmussen og Oliver Sørensen, BTK Triton

2 mands ekstraturnering Pulje B

Vis alle kampe
Topliste
  Hold Kampe Vundne Uafgjorte Tabte Score Point
1 Triton 3 4 4 0 0 16-4 8
2 Nyborg 1 4 3 0 1 16-4 6
3 Triton 4 4 2 0 2 9-11 4
4 Næsby 2 4 1 0 3 7-13 2
5 Korup 1 4 0 0 4 2-18 0
 

 

 

 

2 mands ekstraturnering Pulje C

Vis alle kampe
Topliste
  Hold Kampe Vundne Uafgjorte Tabte Score Point
1 Nyborg 2 5 5 0 0 24-1 10
2 OB 1 5 3 0 2 17-8 6
3 Årslev 2 5 3 0 2 14-11 6
4 Triton 6 5 3 0 2 11-14 6
5 Triton 5 5 1 0 4 7-18 2
6 BBB / Fjordager 1 5 0 0 5 2-23 0

 

 

Vindere af Ungdom C: Bastian Bagner-Kastrup og Vithusan Nagarutanom, Nyborg

 

 

2 mands ekstraturnering Pulje D 

 

Stillingen D række 2 mands uden licens og rating












Kampe Vundne Tabte Point Score + Score -
Nyborg 3 6 6 0 12 28 2
Næsby 3 6 5 1 10 24 6
Nyborg 4 6 4 2 8 18 12
Triton 8 6 3 1 6 13 17
Triton 7 6 2 4 4 10 20
OB 3 6 1 1 2 11 19
OB 2 6 0 6 0 1 29

 

 

 

Vindere af Ungdom D: Mads Mikaelsen og Ken Hall



d. 23. april:
Nyborg 3 - Triton 8 = 5-0
Triton 7 - Næsby 3 = 0-5
Triton 8 - Triton 7 = 4-1

d. 29. april:
OB 2 - Nyborg 3 = 0-5
Næsby 3 - OB 2 = 5-0
Nyborg 3 - Næsby 3 = 3-2

d. 3. maj:
OB 3 - Nyborg 4 = 1-4
Triton 7 - Nyborg 4 = 1-4

d. 8. maj:
Triton 7 - OB 2 = 5-0
OB 2 - Nyborg 4 = 0-5
Nyborg 3 - Triton 7 = 5-0
Nyborg 3 - Nyborg 4 = 5-0
Triton 8 - Nyborg 4 = 0-5

d. 10. maj:

Triton 7 - OB 3 = 4-1
Nyborg 3 - OB 3 = 5-0
Triton 8 - Næsby 3 = 1-4
Næsby 3 OB 3 = 3-2
Triton 8 - OB 3 = 3-2


 

Top 10 D række 2 mands uden licens og rating











Nr. Navn Klub Kampe Vundne Tabte
1 Ken Hall Nyborg 3 12 12 0
2 Mads Mikaelsen Nyborg 3 12 11 1
3 Astrid Skødt-Andersen Næsby 3 12 10 2
4 Rasmus Salbo Hansen Nyborg 4 10 8 2
4 Hamza Arslanagic Nyborg 4 10 8 2
6 Caroline Foged Hemlær Næsby 3 12 8 4
7 Drini Selaci OB 3 10 7 3
8 Caspar Mylius Triton 8 12 5 7
9 Thias Dehlendorff Triton 8 12 4 8
9 Simon Vonebjerg Triton 7 12 4 8
9 Oliver Bechtold Triton 7 12 4 8
12 Pamir
OB 3 8 2 6
13 Drini Selaci OB 2 4 1 3
19 Tobias
OB 3 2 0 2
19 WO
OB 3 2 0 2
19 WO
OB 3 2 0 2
19 WO
Nyborg 4 2 0 2
19 WO
Nyborg 4 2 0 2
14 Christian Demant OB 2 4 0 4
14 Phillip
OB 2 4 0 4
14 Lasse
OB 2 4 0 4
14 WO
OB 2 4 0 4
14 WO
OB 2 4 0 4

 

 

 


Bordtennisklubben TRITON      Rødegårdsvej 200      5230 Odense M      Telefon 65 93 20 33