Menu Holdliste 2017/2018
Holdliste
Holdlederen
Kampprogram
Stillinger/Resultater
træningstider

 

Spillested:  

Rosengårdsskolens gymnastiksale (alle spillere bedes henvende sig i

klubhuset), Rødegårdsvej 200, Odense M, tlf. 65 93 20 33. Se kort

 

Se ALLE hold på portalen........... HER

 

 

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

 2 division vest

Kamp program kan du se her: DT kampe

***************************************************************************************************************************************************************

2017-18 hold

Hold Fornavn Efternavn
1 Tonny Dan Gjøl
  Ulrik Stein
  Nicolai  Henriksen
  Ole Bay Jensen
     
 R Carsten Jacobsen 
     
2 John Iversen
  Allan Wermuth
  Kenny Pedersen
  Kaspar Funch
     
3 Flemming Nielsen
  Torben Søgaard
  Kenneth Rasmussen
  Carsten Andreasen
  Zaki Liokouras
     
4 Flemming (Flyver) Hansen
  John Juul Knudsen
  Christian Andersen
  Rasmus   Donbæk
  Jakob Kure 
     
5 Martin Jessen
  Mads Kirkemand Andersen
  Benjamin Vonebjerg
     
6 Keld Andersen
  Michael Gotthard
  Peter Mogensen
  Keld Rene Jensen
     
7 Bo V. Rasmussen
  Per Andreasen
  Dan Knudsen
  Michael Larsen
  Nick Hai Hoang Tran
     
8 Lone Madsen
  Pia  Skov
  Malene Nikolajsen
  Emilie Kingo Juul Knudsen
     
9 John Toudahl
  Helge Schultz
  Jørgen Schultz
  Jørgen Andersen
  Vahir Avdagic
  Poul Erik Skælbæk
     
10 Morten    Rasmussen
  Claus Pedersen
  Kim Palbom
  Danni Stengaard Kristensen
     
11 Michael Demant
  Mike Westergaard
  Søren Corfitz Andersen
     
  Reserve til Serie 2  
  Lars Reffstrup
     
12 John Hansen
  Per Eskesen
  Kent Bo Svendsen 
  Klaus Bentsen
  Martin Limkilde
     
13 Garvis Carlson
  Morten Torp Vistesen
  Lars Sørensen 
  Martin Drejer Thorenfeldt
     
  Reserver til Serie 3  
  Morten Lund Mortensen
  Benjamin Frumkin Marqvardsen
  Simon Vonebjerg
     
14 Jens Svanegaard
  Jan Guldbæk Ditlevsen
  Poul Esbjerg
  Niels Salomonsen
     
15 Leif Hansen
  Finn Jensen
  Frank Baaring Rasmussen
  Susanne Hansen
     
  Reserver til Serie 4  
  Simon Carlsen



 

 

Andet:

ANTAL BORDE:

TIRSDAG: 8

TORSDAG: 4

 

 

  


Bordtennisklubben TRITON      Rødegårdsvej 200      5230 Odense M      Telefon 65 93 20 33